Kolay

Pixo Paris’te görücüye cikiyor

Nissan 2008 Paris Motor Show’ da sıradışı bir konsept olan Nuvu ve küçük sınıfta iddialı bir model olmaya aday Pixo’ yu tanıtıyor.
NUVU

Nissan’ ın şehiriçi kullanımda geleceğe dair bakış açısını yansıtan 3 metre uzunluğundaki NUVU konsepti 2+1 kişilik oturma kapasitesine sahip. Elektrikli bir araç olan NUVU, çevik ve kolay yapısıyla park etmeyi çok kolay kılıyor. NUVU, Nissan’ ın elektrikli araçlar konusundaki teknolojisini yansıtan bir tekniğe sahip. 2009 Tokyo Motor Show’ da tanıtılıp, 2010 yılında Japonya ve Amerika’ da satışa sunulacak olan EV’ nin bir habercisi.

NUVU sahip olduğu cam tavanındaki ince yaprak tipi solar paneli ile aracın ana pil ünitesine enerji aktarımını sağlıyor. NUVU doğal ve sahip olduğu geri dönüşümlü malzeme yapısı ile çevreci anlayışın bir ürünü olduğunu kanıtlıyor. NUVU, dış yapısıyla kompakt, iç yapısıyla geniş bir hacme sahip. Sıradışı bir tasarım anlayışının ürünü olan araç, sadece 3 metre uzunluğunda ve 1980mm’ lik bir dingil mesafesi üzerine yerleştirilmiş.1700 mm yükseklik ve 1550 mm genişliği ile geniş ve havadar bir iç kabin sunuyor.

Bu hacim NUVU’ yu şehir içi kullanımlarda kullanıcı lehine olan geniş bir iç alan sunuyor. NUVU sabit 2 adet koltuğa ve istenildiğinde katlanabilir 1 adet koltuğa sahip. Nissan Motor Co., Ltd.’ nin Ar-Ge Planlama Departmanı, Ürün Strateji ve Ürün Planlama Bölümü Genel Müdürü Francois Bancon; “NUVU konsept olmasına rağmen tamamen güvenilir bir araç. NUVU, pratik kullanımı ile kolay bir otomobil. Boyutları itibarı ile eğlenceli bir yapıya sahip, geleceğe bakılıdığında sıradışı ve ileriye dönük bir tasarımı var.” diyor.

PIXO
PIXO, şehir içi hayatına yakın bir gelecekte düşük emisyon değerleri, düşük yakıt tüketimi ve uygun fiyat anlayışı ile girmeye hazırlanıyor.

PIXO, 5 kapılı ve 4 koltuklu iç yapısı ile rahat bir oturma alanı sunarken, boyutlarına gore başarılı bir bagaj hacmi sunuyor. Hafif yapılı, yüksek randıman sağlıyan 3 silindirli 1,0 litre hacmindeki motoru küçük şehir otomobilleri içerisinde başarılı değerler vaad ediyor.
3565 mm uzulnuğa sahip olan araç, 1470 mm yüksekliğe ve 1600 mm genişliğe sahip. Dingil mesafesi ise 2360 mm.

Hindistan’ ın Delhi şehrinde Suzuki Motor Co. işbirliği ile üretimi gerçekleştirilecek olan PIXO, 4 koltuklu A segmenti sınıfındaki araçlarla rekabet edecek ve şehir içi kullanımında ideal bir tercih olacak.

PIXO, Bu sınıfta az rastlanan 4 ileri otomatik vitesli versiyon ile de desteklenecek.

Bayanların Gözdesi Olan Otomobil Micra

Nissan’ın Türkiye’de 2004’te
piyasaya sürdüğü yeni Micra bir anda kadınların
’sevgilisi’ oldu.

Resimin orjinal boyutunu görmek için tıklayın

Tasarım detaylarıyla çoğunlukla
kadınlara hitap eden otomobil
15 bin ile 25 bin YTL arasında değişen fiyatlara
ikinci el piyasasında alıcı buluyor.

Resimin orjinal boyutunu görmek için tıklayın

Bütçesi 0 km Micra’ya yetmeyen kadınlar,
ikinci elde hayal ettikleri Micra’ya uygun fiyata sahip olabiliyor.

Resimin orjinal boyutunu görmek için tıklayın


Ortalama 50 bin km’deki 2006 model bir Micra ikinci elde 17-18 bin YTL’ye alıcı buluyor. ’Visia’ ve ’Tekna’ donanım seçenekerine sahip olan otomobilde iki motor seçeneği bulunuyor;1.2 ve 1.4. Otomatik vites seçeneği de bulunan otomobil yakıt ekonomosi açısından cebinizi fazla üzmüyor. 1.4 lt. motorlu bir Micra 100 km’de ortalama 7 litre benzin tüketiyor.

Resimin orjinal boyutunu görmek için tıklayın

İç mekanda kullanılan plastik B segmentindeki bir otomobil için gayet başarılı. Kontrol düğmeleri sürücünün rahatlıkla ulaşabileceği şekilde konumlandırılmış

Resimin orjinal boyutunu görmek için tıklayın

Araçta 4 kişi rahatlıkla yolculuk edebiliyor.
Yine iç mekanda kullanılan açık renkler insana ferahlık hissi veriyor.

Honda,Toyota’nın ürettiği araçlar genelde mekanik yönden bir arıza çıkarmıyor. Japon üreticilerin motor teknolojileri ileri seviyede olduğundan bu araçlar sizi kolay kolay yarı yolda bırakmaz.

Resimin orjinal boyutunu görmek için tıklayın

Nissan’ı da bu markaların içinde dahil edebilirsiniz.
Araçta belirli bir km’den sonra çıkan kronik arızalar var elbette.

Resimin orjinal boyutunu görmek için tıklayın

Bunların başına fren balatalarının çabuk bitmesi ve yine frenlerin bir süre sonra ses yapması. Bunun dışında ikinci el Micra’nızı 50 bin km ve üzerinde alacaksanız ön camlar açılırken bir ’tıkırdama’ sesi duyabilirsiniz.

İkinci elde satın alacağınız Micra’nın kazasız olmamasına da çok dikkat etmelisiniz. Bu aslında satın alacağınız tüm ikinci el otomobiller için geçerli.
Nissan, Türkiye’de Micra ile özellikle 2004’ten sonra büyük ivme kazandı. Markanın Türkiye genelindeki bayii ve servis sayısı arttı.

Bu yüzden servis ve yedek parça yönünde sıkıntı çekmeyeceksiniz.
Eşi,”Bu araba güzel ama bu kadar para verilmez’ diyen kadınlar üzülmeyin…
İkinci el piyasasında bütçenize uygun bir Micra mutlaka bulursunuz.
Resimin orjinal boyutunu görmek için tıklayın

Nissan Paris Motor Show’da

22 Eylül, 2008 (Rolle, İsviçre)- Nissan 2008 Paris Motor Show’ da sıradışı bir konsept olan Nuvu ve küçük sınıfta iddialı bir model olmaya aday Pixo’ yu tanıtıyor.

NUVU

Nissan’ ın şehiriçi kullanımda geleceğe dair bakış açısını yansıtan 3 metre uzunluğundaki NUVU konsepti 2+1 kişilik oturma kapasitesine sahip.Elektrikli bir araç olan NUVU, çevik ve kolay yapısıyla park etmeyi çok kolay kılıyor.

NUVU, Nissan’ ın elektrikli araçlar konusundaki teknolojisini yansıtan bir tekniğe sahip. 2009 Tokyo Motor Show’ da tanıtılıp, 2010 yılında Japonya ve Amerika’ da satışa sunulacak olan EV’ nin bir habercisi.NUVU sahip olduğu cam tavanındaki ince yaprak tipi solar paneli ile aracın ana pil ünitesine enerji aktarımını sağlıyor. NUVU doğal ve sahip olduğu geri dönüşümlü malzeme yapısı ile çevreci anlayışın bir ürünü olduğunu kanıtlıyor.NUVU, dış yapısıyla kompakt, iç yapısıyla geniş bir hacme sahip. Sıradışı bir tasarım anlayışının ürünü olan araç, sadece 3 metre uzunluğunda ve 1980mm’ lik bir dingil mesafesi üzerine yerleştirilmiş.1700 mm yükseklik ve 1550 mm genişliği ile geniş ve havadar bir iç kabin sunuyor.Bu hacim NUVU’ yu şehir içi kullanımlarda kullanıcı lehine olan geniş bir iç alan sunuyor. NUVU sabit 2 adet koltuğa ve istenildiğinde katlanabilir 1 adet koltuğa sahip.Nissan Motor Co., Ltd.’ nin Ar-Ge Planlama Departmanı, Ürün Strateji ve Ürün Planlama Bölümü Genel Müdürü Francois Bancon; “NUVU konsept olmasına rağmen tamamen güvenilir bir araç. NUVU, pratik kullanımı ile kolay bir otomobil. Boyutları itibarı ile eğlenceli bir yapıya sahip, geleceğe bakılıdığında sıradışı ve ileriye dönük bir tasarımı var.” diyor.

PIXO

PIXO, şehir içi hayatına yakın bir gelecekte düşük emisyon değerleri, düşük yakıt tüketimi ve uygun fiyat anlayışı ile girmeye hazırlanıyor.PIXO, 5 kapılı ve 4 koltuklu iç yapısı ile rahat bir oturma alanı sunarken, boyutlarına gore başarılı bir bagaj hacmi sunuyor. Hafif yapılı, yüksek randıman sağlıyan 3 silindirli 1,0 litre hacmindeki motoru küçük şehir otomobilleri içerisinde başarılı değerler vaad ediyor.3565 mm uzulnuğa sahip olan araç, 1470 mm yüksekliğe ve 1600 mm genişliğe sahip. Dingil mesafesi ise 2360 mm.Hindistan’ ın Delhi şehrinde Suzuki Motor Co. işbirliği ile üretimi gerçekleştirilecek olan PIXO, 4 koltuklu A segmenti sınıfındaki araçlarla rekabet edecek ve şehir içi kullanımında ideal bir tercih olacak.PIXO, Bu sınıfta az rastlanan 4 ileri otomatik vitesli versiyon ile de desteklenecek.

İkinci El Toyota RAV4 Fiyatları – Alacaklara Öneriler


Toyota RAV4 Artıları: 5 kapılıda geniş iç mekan, Değişken iç mekan, Konforlu koltuklar, Kolay kullanım, Çok iyi vites geçişleri, Güvenli viraj karakteristiği, Tasarruflu dizel motorlar

Toyota RAV4 Eksileri: Zorlu arazideki performans, Yetersiz süspansiyon konforu, Düşük hassasiyetli direksiyon, Yüksek yakıt tüketimi (benzinli), Küçük bagaj hacmi (iki kapılı), Dizelde otomatik şanzıman yok, Dizel yüksek vergi diliminde kalıyor

Toyota RAV4 Çıkardığı Tipik Sorunlar: Fren sistemi arızası, Far sistemi arızası, Elektrik arızası

Tavsiye Edilen Motor Seçenekleri ve Yakıt Tüketimi
2.2 lt, dizel, 136 HP
Yüksek tork sayesinde verimli sürüş özellikleri. Ortalama 6.6 lt/100 km.yakıt tüketiyor.

2.0 lt, benzinli, 152 HP
Otomatik şanzımana sahip tek seçenek. Ortalama 8.6 lt/100 km. yakıt tüketiyor.

Toyota RAV4 ’ün ikinci el fiyatları 28.000 TL ile 51.000 TL arasında değişiyor.

Kamyon ve Tır Tente ve Brandaları

Kamyon ve Tır Tente ve Brandaları
Geçtiğimiz yazılardan birinde sizlerle ilginç kamyon ve tır brandalarını paylaşmıştım.
Kamyon arkası yazılardan sonra ilginizi çeken en fazla tıklanan sayfalardan biri olduğunu görünce, anladım ki sizler bu kamyon tente ve branda sayfalarının çoğalmasını istiyorsunuz.
Ben de başka ilginç kamyon branda resimleri aradım. 
Ama kolay değil. Pek bulamadım. 
O zaman size internet sayfaları olan ve kamyon, tır branda ve tenteleri üreten dostlarımızın sayfa ve ürünlerini tanıtmaya karar verdim. Bu arada ne kadar çok çeşit varmış şaşırdım kaldım:
Standart Tente, Kasetli Tente, Motorlu Tente, Otomatik Tente, Mafsallı Tente, Makaslı Tente, Pencere Tente, Kamyonet Tente…..

İşte size memlekette kamyon, kamyonet ve tır branda ve tenteleri üreticilerinin listesi:
- Hilal Branda
http://www.hilalbranda.com/
Halatlı Tokalı Tenteler,Klasik Kamyonet Tenteleri, Dijital Baskılı Tenteler
Karadeniz Mahallesi General Aldogan Caddesi No :79 G.O.Pasa
- Cme Branda
http://www.cmebranda.com/tir_kamyon.htm
Kamyon, kamyonet brandası
Fişekhane deresi cad. no:17 kasımpaşa – Beyoğlu
- EURO16 TIR- KAMYON – RÖMORK TENTE SİSTEMLERİ
http://www.alibaba.gen.tr/view.php?id=2577&page=&cat=13&subcat=91&subsubcat=0
EURO 16 ÜST YAPI SİSTEMLERİ TIR-KAMYON-RÖMORK TENTELERİ ÜRETİMİVE SATIŞI
ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KARŞISI Bursa 16400
- Özmetin Branda
http://ozmetin.com.tr/kamyon.htm
Sultan Orhan Mah.Küçük sanayi sitesi girişi, Koca beton blokları No: 14 Gebze
- Zafer Branda
http://www.zaferbranda.com/kamyonet_tentesi.html
E – 5 Altkaynarca Yanyol No : 134 Pendik 
- Özkonyalı Branda
http://www.ozkonyalibranda.net/
Yeni Kamyon Garajı Karşısı Horozlu İş Hanı Paşa Sokak No: 7  Selçuklu  – KONYA
- Altun Tente   
http://www.altuntente.com.tr/Urun/277/Standart-Kamyonet-Tenteleri.html
standart Kamyonet Tenteler, Logolu Kamyonet Tenteleri, Amortisör Kapaklı Tenteler, Fırın Arabaları, Arka Kapak Sistemleri, Raylı Kamyonet Tenteleri
1.Esensehir Baraj Yolu No : 30 Y.Dudullu
- Çadır City
http://www.cadircity.com/Content/Urunler/AracTenteBranda/Kamyon/
Kamyon brandalarımız 1100 DN polyester pvc brandadan imal edilmektedir.
Haci kadin mahallesi Sukru baba sokak no/3  unkapani 
- HAYTAŞ ÇADIR & TENTE 
www.haytascadir.com.tr

Klasik tır brandasına göre yükleme boşaltma işlemlerine hız kazandıran Kayar Yan Perde sistemi
Adnan Saygun Cad. 25/C ULUS / ANKGöremediklerim illa vardır, sizler de aşağıya ekleyebilirsiniz.

Modifiye Araçlar - Araba Resimleri